Koronavírus: fontos figyelmeztetés a Nobel díjas professzortól

Koronavírus: fontos figyelmeztetés a Nobel díjas professzortól

Aggodalmát fejezte ki Paul Krugman, Nobel-díjas közgazdász a vállalatok túl gyors, idő előtti újraindításával kapcsolatban. A professzor szerint jobb, ha a vállalkozások hosszabb ideig maradnak zárva, mint idő előtt újraindítani a gazdaságot azt kockáztatva ezzel, hogy még többen halnak meg és még mélyebb lesz a válság - írja a CNN.

Küzd az összeomlás ellen a nagyhatalom - Az egész világot magával ránthatja

Paul Krugman, Nobel-díjas közgazdász szerint aggasztó, ami Kínában zajlik, ugyanis a túlzott vállalati hitelezésen alapuló beruházás-vezérelt növekedési modell fenntarthatatlan, és ha egyszer megreccsen a rendszer, az az egész világgazdaságot megával ránthatja. Persze korábban is volt már rá példa, hogy nehéz helyzetbe került az ország, ám eddig mindig sikerült kimásznia belőle, rácáfolva a kínai gazdaság összeomlását vizionáló elemzőkre.

A Nobel-díjas közgazdász elárulta, milyen lesz a következő válság

A következő amerikai recesszió, illetve ezzel összefüggésben a világgazdaság lassulása nem fog akkorát szólni, mint a 2008-as válság, inkább olyasmire kell felkészülni, mint ami az 1990-es évek elején történt - írja Paul Krugman blogbejegyzésében. A Nobel-díjas közgazdász hozzáteszi, hogy a monetáris politika korlátozott mozgástere miatt az 1990-es visszaesésnél valamivel fájdalmasabb időszakra kell felkészülni, elhúzódó kilábalással. Azt nem tudja, hogy pontosan mikor jöhet a következő lejtmenet, azonban elmondása szerint "nagyon furcsa lenne, ha néhány éven belül nem következne be".

Durván nekiment Trumpnak a Nobel-díjas közgazdász: Vérlazító képmutatás zajlik

Paul Krugman, Nobel-díjas közgazdász szerint a tavaly decemberben elfogadott, elsősorban a legvagyonosabb amerikaiaknak kedvező adócsomag, illetve a legújabb költségvetési tervezet is azt bizonyítja, hogy Donald Trump és vele együtt az egész republikánus párt főszereplésével az USA történelmének legnagyobb politikai képmutatása zajlik: nemcsak egykori önmagukat köpik látszólag szembe, hanem tökéletesen az ellentétét teszik annak, amit a választóiknak ígértek.

Páros lábbal szállt bele Trumpba a Nobel-díjas közgazdász

Még a tőle megszokottnál is keményebb hangvételű véleménycikkel szállt bele Paul Krugman Nobel-díjas közgazdász Donald Trumpba. A professzor szerint színtiszta hazugság az, amit az amerikai elnök (és úgy általában az egész kormány) a közelgő adóreformjával kapcsolatban állít, ezért összeszedte a legdurvább állításokat.

Nobel-díjas tudós dicséri a sokak által temetett országot

Paul Krugman két friss posztjában is foglalkozott a választásokra készülő Franciaországgal, és kifejezetten optimista hangot ütött meg. Szerinte a francia gazdasággal egyáltalán nincs nagy baj, és még az euró sem jelent az ország különösebben komoly megpróbáltatást.

A magyar út várhat Trump Amerikájára a Nobel-díjas tudós szerint

Az Egyesült Államok történetében először van olyan, hogy az elnök és köre alapvetően semmibe veszi a törvényeket - írja Twitter-bejegyzéseiben Paul Krugman, Nobel díjas közgazdász. A professzor szerint ennek egyik lehetséges kimenete az az út, ami Magyarországon megfigyelhető.

Trumpba akart beleszállni a Nobel-díjas közgazdász, Orbánba is sikerült

Sokan tartunk attól, hogy az Egyesült Államok is olyan irányba indul el Donald Trump elnöksége alatt, mint például Magyarország Orbán Viktor vezetése alatt. Ez azt jelentené, hogy papíron még demokrácia maradna az ország, a gyakorlatban viszont elmozdulna egy autoriter rezsim felé - mondta a Handelsblattnak adott interjúban Paul Krugman Nobel-díjas közgazdász. A szakember szerint Trump gazdaságpolitikája felrúghatja a világkereskedelem eddigi kereteit, az új elnök csapata pedig nincs felkészülve arra, hogy kezelje a gazdasági problémákat.

Kemény kritikát kaptak Merkelék: teljesen más világban élnek

Paul Krugman a tőle megszokott, éles hangvétellel szállt bele ezúttal a német gazdaságpolitikába. A Nobel-díjas közgazdász úgy fogalmazott, hogy Németország "egy teljesen más univerzumban él", illetve hogy az ország keményvonalas gazdaságpolitikusai által bálványozott szigorú költségvetési politika, valamint ennek az egész euróövezetre való réerőltetése megnehezíti a perifériás országok alkalmazkodási folyamatait, ezért összességében még több problémát okoz. Az alacsony kamatkörnyezet Németországot még az átlagosnál is kiváltságosabb helyzetbe hozta, az ország elképesztően olcsóan jut finanszírozási forráshoz. Ha a keményvonalas konzervatív politikusok belátnák ezt, és a költségvetési szigoron lazítva végre elkezdenének költekezni, azzal nem csak magukon, de az egész kontinensen segíthetnének. Az érvek ellenére egyelőre nem tűnik túl valószínűnek ez a forgatókönyv.

A Brexit egy tragédia a Nobel-díjas közgazdász szerint

Paul Krugman, Nobel-díjas közgazdász szerint a Brexit egy tragikus esemény, ami hosszú távon egyértelműen negatív a szigetország gazdaságára nézve, a rövid távú hatásokat feszegető közgazdászok azonban gyakran túllőnek a célon és saját véleményüket próbálják sánta indoklással, felületes gondolatmenettel igazolni. A gyakran túlzó, negatív jóslatokkal az a baj, hogy amennyiben nem válnak valóra, azzal a közgazdász szakmai hitelességének ártanak, épp ezért óvva int a felületes gondolkodástól és érveléstől Krugman.

Jobban teszi a Fed, ha tovább vár

A tegnapi kiváló amerikai munkaerő-piaci adat azt jelenti, hogy Fed decemberben kamatot emel? Talán igen. Azt jelenti, hogy kamatot kellene emelnie? Határozottan nem - vélekedik saját blogján Paul Krugman Nobel-díjas közgazdász. A szakértő szerint a korai kamatemelés elleni érvek továbbra is erősek és ezeket nem lehet egy hónap kedvező adatai alapján félretenni.

Kiakadt a németekre a Nobel-díjas közgazdász

Már két Nobel-díjas közgazdász kelt ki a németek magatartása ellen a görög válságkezeléssel kapcsolatban. Joseph Stiglitz után ugyanis Paul Krugman is megszólalt az ügyben, úgy vélekedett: szörnyű csapást kapott az európai projekt.

Nobel-díjas tudós is megszólalt a görög válsággal kapcsolatban

Mára bebizonyosodott, hogy az eurózóna létrehozása egy végzetes hiba volt, de Görögország számára még mindig jobb bent maradni ebben a rossz rendszerben, mint kilépni belőle - írta Paul Krugman Nobel-díjas közgazdász a New York Timesban megjelent véleménycikkében.

A Nobel-díjas Krugman szerint fájni fog a dollárerősödés

A New York Times hasábjain megmondószerepet játszó Nobel-díjas Paul Krugman sem hagyta már szó nélkül a dollár rendkívüli erősödését. Szerinte ezt a jelenséget önmagában nem magyarázza a széttartó monetáris politika a világban, hanem a gazdaságok keresletének a hosszútávú megítélését tükrözi. Ő az elméleti vitának azon oldalával ért egyet, hogy ez a felértékelődés igenis ártani fog az USA gazdaságának és szívességet tesz a világ többi részének.

  • 1
  • 2
Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Bármikor beleroppanhat Oroszország a háborúba, ha a Nyugat enged a riválisának
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel megújult, mobilbaráthírleveleinkre és járjon mindenki előtt.